NZOZ Medical Center ON_LINE

 

Poradnia Medycyny Rodzinnej

Lekarz internista, zwany również specjalistą od chorób wewnętrznych pełni niezwykle ważną funkcję w świecie medycyny. Często niedoceniany przez pacjentów ma za zadanie dokonać odpowiedniej diagnozy choroby, patrząc na pacjenta całościowo, aby jak najszybciej podjąć leczenie bądź w razie potrzeby skierować pacjenta do właściwego lekarza specjalisty. W przeciwieństwie do lekarza ogólnego, internista diagnozuje i leczy wyłącznie osoby dorosłe.

Praca internisty jest niezwykle istotna. To właśnie do tego specjalisty udajemy się w pierwszej kolejności. Internista przeprowadza wówczas wyczerpujący wywiad medyczny, a następnie rozpoczyna badanie chorego. W zależności od typu schorzenia lekarz przepisze nam skierowanie do specjalisty, bądź wdroży odpowiednie leczenie. Do jego zadań należy również prowadzenie pacjentów cierpiących na różnego rodzaju choroby przewlekłe, takie jak nadciśnienie tętnicze czy cukrzyca. Dzieje się tak, ponieważ interniści stanowią zdecydowaną większość pośród lekarzy zatrudnianych w przychodniach, co znacząco skraca czas oczekiwania na wizytę.

Jednak internista nie jest odpowiedzialny wyłącznie za wypisywanie skierowań. Do jego zadań należy również leczenie różnego rodzaju chorób układu krążeniowego, oddechowego, pokarmowego czy metabolicznego. Dodatkowo może podjąć wstępne kroki przy leczeniu różnego rodzaju chorób zakaźnych. Co ważne internista otacza również swą opieką osoby znajdujące się u schyłku życia oraz nieuleczalnie chore, podając im odpowiednie środki uśmierzające ból.

Facebook